Pizza pikante
×
Pizza pikante
Nederlands
2000
Vanaf 6-8 jaar
In de zomer mag Afra logeren bij haar oma. Ze verheugt zich op lekker nietsdoen. Maar iemand steelt de mini-poppen van de klokkenmaker en Afra en oma gaan achter de dief aan. Vanaf ca. 9 jaar.
Onderwerp Grootouders, Logeren
Leesniveau AVI 7
Titel Pizza pikante / Mirjam Oldenhave ; met tek. van Wilbert van der Steen
Illustrator Wilbert Van der Steen
Taal Nederlands
Uitgever Houten: Van Holkema & Warendorf, 2000
95 p. : ill.
Aantekening Wordt vervolgd door : Erin geluisd
ISBN 90-269-9282-3

Leeswelp

Pizza pikante is een bijzonder luchtig en vluchtig boekje uit de reeks voor beginnende lezers. Het kreeg AVI-niveau 7 mee, wat geschikt zou zijn voor leerlingen aan het eind van het tweede of het begin van het derde leerjaar. Afra logeert twee weken bij haar oma, terwijl haar ouders op reis zijn. Bij een bezoek aan de plaatselijke klokkenmaker worden ze meteen in een wild avontuur gestort. De klokkenmaker heeft twee poppetjes gemaakt, die hij via een afstandbediening allerlei menselijke dingen kan laten doen. Een vreemd kereltje, de sik, probeert de poppetjes met geweld in zijn bezit te krijgen. Afra en haar oma worden in het ongelooflijke (en ongeloofwaardige) avontuur meegesleept. Gelukkig krijgen ze ook hulp van de mooie pizzakoerier Vigo.
Dit vreemde verhaal begint al na enkele hoofdstukken te rammelen. Er duiken te veel toevalligheden op, te veel ongerijmdheden worden toegedekt (bv. dat de nog lang niet 16-jarige Vigo het hele verhaal door met Afra achter op zijn brommer door de stad scheurt), de ontmaskering van de sik, die zich alsmaar idioter gaat gedragen, komt belachelijk en vergezocht over. Vanaf acht jaar. [Karin Van Camp]

NBD Biblion

Monica Reinders-Kok
Afra (ca. 10 jaar) wil niet met haar ouders op zomervakantie. Ze wil twee weken bij haar oma logeren. Niets actiefs doen, gewoon luieren en lekker pizza's, pannenkoeken en frites eten. Doch vanaf het moment dat ze samen met oma naar de klokkenwinkel van meneer Dompernaak gaat, zijn de komende veertien dagen een groot avontuur. Meneer Dompernaak heeft namelijk twee mini-poppetjes met afstandbediening gemaakt die hetzelfde kunnen als echte mensen. Deze poppen worden gestolen en Afra en oma doen er van alles aan om ze terug te krijgen. Daarbij worden ze geholpen door een 'n beetje vreemde oude dokter en een leuke pizzabezorger, Vigo. Spanning, vriendschap en verliefdheid, vergezeld van een beetje humor, maken dit tot een vlot geschreven boek voor kinderen vanaf ca. 9 jaar. De omslagtekening is kleurig en aantrekkelijk. De vlot getekende zwart-witte illustraties in inkt en waterverf completeren het verhaal.