Boek

Koningin Nijntje

Koningin Nijntje
×
Koningin Nijntje Koningin Nijntje
Boek

Koningin Nijntje

In de reeks: Dick Bruna kinderboeken ; #117
Nederlands
2007
Vanaf 0-2 jaar
Nijntje droomt dat ze koningin van heel konijnenland is. Prentenboek met eenvoudige, dikomlijnde tekeningen in vooral primaire kleuren en tekst op rijm. Vanaf ca. 2 jaar.

Leeswelp

Nijntje ligt in bed en droomt dat ze koningin is van konijnenland. Ze woont in een wit paleis en alle konijnen in het land zijn dol op haar. Ze zwaait mooi terug naar haar landgenoten en ook in troosten is ze heel goed. De brieven die ze krijgt worden stipt beantwoord, en op koninginnedag wordt altijd een boom geplant. Plots is de droom echter voorbij: "wat jammer nou dacht nijn / ik vond het net zo spannend om / een koningin te zijn." Wellicht zullen Nederlandse peuters de droom van Nijntje in dit kartonboekje nog beter kunnen plaatsen dan hun Vlaamse leeftijdsgenootjes, maar ook die zullen zich herkennen in het verhaal. Dat dit alles wordt verteld in de verleden tijd, sluit aan bij eigen fantasieverhalen van jonge kinderen, die ze consequent in het verleden plaatsen. Een leuk verhaal waarmee jonge kleuters inspiratie kunnen opdoen om hun eigen droom te fantaseren. [Anita Wuestenberg]

NBD Biblion

J.H. Corts
In het jaar dat de schrijver/illustrator van veel onvergetelijke prentenboeken zijn 80e verjaardag vierde, geeft hij een nieuw verhaal over het wereldberoemde konijntje uit. In haar droom beleeft Nijntje het mooiste avontuur van haar leven. Ze is koningin van konijnenland en woont in een groot paleis. Iedereen houdt van haar en bij feestelijke gebeurtenissen knipt zij het lint door. Als een echte koningin staat ze ook bij tegenspoed de andere konijnen bij. Zelfs Koninginnedag maakt ze in haar droom mee. Maar dan is het voorbij en ontwaakt Nijn. Eenvoudig vierkant prentenboek met op de linkerpagina een vierregelige tekst, waarvan de even regels rijmen. Het rijm en de afwisseling in beklemtoonde en onbeklemtoonde lettergrepen zorgen ervoor dat de tekst snel onthouden wordt. Deze is gezet in een dikke, schreefloze letter zonder kapitalen en punten. Er tegenover staat de eenvoudige illustratie. Tegen een egale achtergrond in wit of een enkele keer blauw of geel staat een met een dikke, zwarte lijn getrokken tekening. De tekeningen tonen geen details en zijn vooral in primaire kleuren ingekleurd. Vanaf ca. 2 jaar.

Pluizer

Koningin nijntje
Diane Thoné - 22 januari 2015

In dit boekje droomt Nijntje dat ze koningin is. Ze woont in een huis met een vlag op het dak, ze knipt lintjes door, ze troost de andere konijntjes als ze verdriet hebben én ... ze krijgt een boom voor Koninginnedag. Spijtig dat het maar een droom is. Dit is alweer het 117e deeltje uit de reeks. En net zoals al zijn voorgangers is ook dit boekje weer gemaakt in de gekende Dick Bruna stijl. Op de rechterpagina vind je tot op het bot uitgepuurde tekeningen zonder franje. De zwart omlijnde personages of voorwerpen zijn wit; een aantal vakken zijn ingekleurd in heldere, meestal primaire kleuren, wat sterk contrasteert met de (meestal) witte achtergrond zonder decor. Links vind je steeds vier regeltjes tekst, met rijmschema ABCB. Tekst en illustraties vullen elkaar aan, al komt het afbreken van de zinnen, en hier en daar het rijm soms wat stroef over. Toch blijft dit een boekje dat veel (nog heel) kleine meisjes zeker zal kunnen boeien.